Uitbreiding Industriehaven Genemuiden vandaag feestelijk geopend!

Vandaag is de uitbreiding van de Industriehaven in Genemuiden door burgemeester Bilder en wethouder Speksnijder feestelijk geopend. Uitbreiding van de haven moet de economische positie van Genemuiden en omgeving versterken.

De grotere haven zal een gunstig effect hebben op de werkgelegenheid en het duurzame vervoer over water stimuleren. Beens Groep heeft de werkzaamheden voor de uitbreiding in opdracht van Gemeente Zwartewaterland uitgevoerd.

Voorheen had de industriehaven van Genemuiden slechts ruimte voor één schip. Nu kunnen er drie schepen tegelijk aanleggen, elk met een lengte van 110 m en scheepvaartsklasse 5a. Er is nu ook meer manoeuvreerruimte voor de schepen. De bestaande haven is vergroot en de kadeconstructie verlengd. Voor de kadeconstructie van stalen damwanden zijn afmeervoorzieningen aangebracht.

Bekijk de film van de openingshandeling.
(Reportage Pieter Polman)

Meer actueel

Hoe houd je in een bouwteam het proces op orde?

Hoe houd je in een bouwteam het proces op orde?

Dat is een vraag die Jorian Overweg van Beens Groep graag beantwoordt met een praktijkvoorbeeld. Als manager projectbeheersing is hij nauw betrokken bij de dijkverbetering in Ouderkerk aan de Amstel. In het bouwteam met opdrachtgever Waternet vormen heldere procesafspraken de basis voor een efficiënte en plezierige samenwerking. Leidraad is een gezamenlijk ontwikkeld plan van aanpak, aangevuld met een referentieplanning en -begroting in iedere ontwerpfase. Voeg daar een duidelijke taakverdeling en transparante communicatie aan toe en je hebt volgens Overweg ferme grip op het proces.

Lees meer
Beens Groep breidt uit naar Drachten!

Beens Groep breidt uit naar Drachten!

Een mooie mijlpaal: we hebben de sleutel van onze nieuwe vestiging in Drachten in ontvangst mogen nemen. Met de toenemende werkzaamheden in Friesland en Groningen is dit een logische en strategische stap voor Beens Groep.

Lees meer
arrows-right betekenisvol betrokken bekwaam eerste-kennismaking facebook gesprek linkedin mail plaats solliciteren soort-werk telefoon tweede-kennismaking whatsapp welkom-bij-de-familie